صفحه اصلی > اخبار معاونت برگزاری همایش پیشگیری از بیماریهای قلبی-عروقی
برگزاری همایش پیشگیری از بیماریهای قلبی-عروقی
 

برگزاری همایش پیشگیری از بیماریهای قلبی-عروقی


به همت مرکز تحقیقات  قلب وعروق هرمزگان و با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه؛ همایش پیشگیری از بیماریهای قلبی-عروقی با تاکید بر تشخیص و درمان اختلال چربی خون برگزار شد.

در این همایش جمعی از اساتید و متخصصین رشته های مختلف دانشگاه، در خصوص انواع چربی خون و نحوه ارزیابی، عوامل خطر اولیه و ثانویه در چربی خون بالا،  اختلال چربی خون و اهمیت تشخیص به موقع و درمان آن ، اصلاح سبک زندگی، نقش تغذیه در پیشگیری و درمان چربی خون و خودمراقبتی و آموزش بیمار؛ سخنرانی کردند.

دکتر مرضیه نیک پرور دبیر علمی این همایش اظهار داشت: در کشور ما بیماری های قلبی عروقی و در صدر آن، بیماریهای عروق کرونر، شایع ترین علت مرگ و میر هستند؛  وی همچنین دیابت، فشار خون بالا، اختلال چربی خون، مصرف دخانیات، بی تحرکی و سابقه خانوادگی را از فاکتورهای خطر اصلی برای بیماریهای عروق کرونر برشمرد.

دکتر نیک پرور ضمن اشاره به نقش اختلال چربی خون در ایجاد تنگی عروق کرونر و شیوع بارز آن در استان،  هدف از برگزاری این همایش را افزایش آگاهی، نگرش و عملکرد پرسنل بهداشتی و درمانی در زمینه  کنترل ،پیشگیری و درمان  چربی خون بالا عنوان کرد.

گفتنی است این همایش با حضور350 نفر از گروه های پرستاری، بهورزی، کارشناسان تغذیه، کارشناسان بهداشت و مراقبین سلامت، از روز سه شنبه مورخ نهم مهرماه در محل سالن ابن سینا، مجتمع آموزشی پژوهشی فارابی آغاز گردید و تاروز چهارشنبه دهم مهر ماه، ادامه داشت. 

 

 

 

 

تاریخ درج خبر : 1398/07/10 | کد خبر : ١٥٨٢٢ | تعداد نمایش خبر : 501
 

 


خروج